NEW TRACK : OMMY DIMPOZ – NDAGUSHIMA

Ommy Dimpoz - Ndagushima

Mmanyema anayefanya muziki wa Bongo Fleva, Omari Nyembo maarufu kama Ommy Dimpoz ameachia ngoma yake mpya inayokwenda kwa  jina la Ndagushima. Asili ya Neno Ndagushima ni kutoka mkoani Kigoma ambalo hutumiwa na watu wa kabila la waha likimaanisha ”Nakupenda Sana”.. Isikilize na Kuipakua hapo chini

7 thoughts on “NEW TRACK : OMMY DIMPOZ – NDAGUSHIMA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s